Thursday, November 1, 2012

Cozy

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us
coat: United Colors Of Benetton, sweater: vintage (2hand), shoes: Zara, scarf: H&M, jeans: Pieces

Pastaruoju metu vėl jaučiausi apmirusi blogo rašyme, jų skaityme ir visame internetiniame pasaulyje, bet tik todėl, kad mano kompiuteris visai palūžo. O per tą laiką užderėjo naujų įvaizdžio nuotraukų, kuriomis nekantrauju su jumis kuo greičiau pasidalinti!
Šios nuotraukos dar iš savaitgalio. Oras buvo pakankamai šaltas, kad nejaustum rankų ir kojų pirštų. Tačiau ir tai nesutrukdė pasivaikščioti gamtoje ir pažaisti su nauju fotoaparatu. Vilkėjau savo mėgstamą neoninį megztuką ir naują paltą, kuris, iš pažiūros atrodo plonytis, bet susisupus į jį gali pajausti šilumą ir per daug nesušalti. 
O kaip jūs ginatės nuo šalto oro? Bučkis! 

Lately i feel like so inactive in blogging, reading blogs and all of the internet world, but it's just because of my laptop that has been down for days. During this time i've made some pictures that i can't wait to share with you! 
These shots are from weekend. I couldn't feel toes and fingers because of the weather which was plenty cold. But it didn't stop us from a walk in nature, so i had a chance to "play" with my new camera. I was wearing my favourite neon sweater and a new coat, which looks like really light, but actually is really warm on the inside. 
 How do you protect yourself from cold weather? Kisses!

No comments:

Post a Comment